Milí čitatelia Biblie z portálu biblia.sk !

Sme Pánu Bohu vďační, keď denne môžeme vidieť, ako cez túto stránku stúpa počet tých, ktorí otvárajú Božie slovo a čerpajú z neho silu na každý deň, alebo ho používajú na štúdium či prípravu kázní. Ďakujeme za každú spätnú väzbu, cez ktorú nám dávate nápady, ako túto stránku vylepšiť, ale aj za slová povzbudenia, že stránka www.biblia.sk je pre vás požehnaním.

Tak, ako už párkrát som si dovolil na tomto mieste poprosiť vás o pomoc a podporu našej práce, chcem tak urobiť aj dnes. Aj keď možno niektorí si pomyslia „už zase otravuje a píše ďalšiu žobračenku“, ako mi pred pár dňami na tieto prosby žartom povedal môj priateľ profesor teológie, ale hneď aj dodal, pokračuj v tom. Robím však len to, čo nám povedal Pán Ježiš, ktorého slova sú zaznamenané v Lukášovi 11,9: „A ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám.“. Je mojou úlohou aj povinnosťou, ako človeka povereného vedením Slovenskej biblickej spoločnosti zabezpečiť jej činnosť, rozvoj a napredovanie pri šírení Božieho slova, preto aj tieto možno „otravné“ moje slová k vám.

Viem, každý z nás máme množstvo výdavkov a rôznych finančných potrieb, či už doma v rodine, ale aj okolo seba (cirkev, zbor, kostol, škola, charita ...) a naše prostriedky sú obmedzené. Avšak prostriedky nášho Nebeského Otca sú neobmedzené. Na stretnutiach s mladými, keď hovoríme o pomoci a charite a padne otázka, kde na to zobrať zvyknem okrem iného povedať: „... o jednu kávu, alebo kolu, či pivo (doplňte si podľa seba čo sa hodí) týždenne menej a zostane ti minimálne 8-10 eur mesačne, ktoré môžu pomôcť iným“. Viem o človeku, ktorý v týždni vynechá jeden obed a stravný lístok dáva sociálne slabým. Nápadov je veľa, len treba chcieť. Tí čo máte akurát, alebo dokonca málo na prežitie a ozaj už nemáte z čoho „ubrať“, modlite sa, aby tí čo majú dostatok neváhali s pomocou a dali aj za vás. Vy čo máte dostatok, nezabúdajte, že je to len z Božej milosti a pomôžte prispieť aj za tých, čo sa za vás modlia. Sme len správcovia toho čo nám Boh zveril a je na nás ako pozorne budeme počúvať Jeho hlas cez Ducha svätého, kde potrebuje tieto nám zverené prostriedky umiestniť, pričom nezabúdajme na slová Písma uvedené v 1Pt 4,10: „Ako dobrí správcovia mnohorakej Božej milosti slúžte si navzájom každý tým duchovným darom, ktorý prijal.“.

Túto stránku biblia.sk navštívi ročne cca 150 000 jedinečných návštevníkov, na čo som pred časom humorne reagoval slovami, že keby každý používateľ dal len euro za rok, mali by sme pokryté ročné náklady potrebné na činnosť biblickej spoločnosti. Za prvých 10 mesiacov tohto roku nám prispelo priamo na účet 99 darcov (ďakujeme), z ktorých je 21 pravidelných mesačných prispievateľov. Pravidelní mesačný prispievatelia nám vytvárajú priestor veci lepšie plánovať a predpokladať s akými prostriedkami môžeme počítať, či už na prevádzku, alebo na ďalšie vydavateľské tituly. Sme vďační za každý príspevok či je veľký alebo malý, každý je pre nás záväzkom a zároveň povzbudením pokračovať v nastúpenej ceste. Okrem vašich priamych príspevkov na účet, možno si ani neuvedomujete, ale môžete nás podporiť aj kúpou kníh, ktoré si objednáte cez náš eshop.biblia.sk, kde v súčasnosti môžeme z Božej milosti vám ponúknuť až 1200 druhov aktívnych titulov Biblií a duchovnej literatúry.

Slovenská biblická spoločnosť je tu 31 rokov a svojou činnosťou pomáha šíriť Božie slovo nielen v písanej, ale aj digitálnej a audio forme. Pomôžte nám pokračovať v tejto práci na Božom diele a staňte sa jej súčasťou cez váš príspevok, „Každý tak, ako si umienil v srdci: Nie s nevôľou alebo z donútenia, lebo ochotného darcu miluje Boh.“ (2Kor 9,7).

Za každý dar úprimné Pán Boh zaplať.

Štefan Ševčik – poverený vedením Slovenskej biblickej spoločnosti

Chcem darovať

5. kapitola

1 Prišiel som do svojej záhrady, sestrička moja, nevesta, nazbieral som si myrhu i balzam, najedol sa medu z medového plástu, napil sa vína a užil všetko najlepšie. Jedzte a pite, priatelia, opájajte sa, najmilší! 2 Spím, ale moje srdce bdie. Čujže! Môj milý klope: "Otvor mi, sestra moja, priateľka moja! Moja holubička, moja nepoškvrnená! Hlavu mám celú zarosenú, kučery mi prevlhli kropajami noci." 3 "Vyzliekla som sa už zo šiat, či sa mám znova obliekať? Už som si nohy umyla, mám si ich znovu zamazať?" 4 Keď môj milý siahol cez otvor závory, srdce sa mi roztĺklo. 5 Keď som vstala otvoriť svojmu milému, myrha mi z rúk kvapkala, z prstov sa mi panenská myrha rinula na rúčku závory. 6 Otvorila som svojmu milému, ale môj milý odišiel, už ho tam nebolo. Dych sa mi zatajil pre jeho útek. Hľadala som ho, ale nenašla, volala som ho, ale sa neozval. 7 Stretli ma strážcovia, ktorí sú v meste na obnôcke. Zbili ma, poranili ma, aj plášť mi strhli strážcovia hradieb. 8 Zaprisahám vás, dcéry jeruzalemské, ak nájdete môjho milého, čo mu máte povedať? Že omdlievam láskou! 9 Čože je tvoj milý lepší od iných, ty zo žien najkrajšia? Čože je tvoj milý lepší od iných, že nás takto zaklínaš? 10 Môj milý je biely a rumenný, poznať ho medzi desaťtisícami. 11 Jeho hlávka je z rýdzeho zlata a jeho kučery sťa riasy na palme. 12 Jeho oči sú sťa holubice pri potôčku, kúpané bielospenenou vodou, keď si tak sedia nad samou hlbinou. 13 Jeho líca sú hriadky vonného balzamu a voňavých bylín. Jeho pery sú krvavé ľalie, z ktorých kvapká voňavá myrha. 14 Ruky má ako tyče zo zlata, posiate klenotmi z Taršišu. Jeho prsia sú celé zo slonoviny, zdobené zafírmi. 15 Jeho nohy sú stĺpy z mramoru na podnoží z číreho zlata. Urastený je ako Libanon, vznešený ako céder. 16 Jeho reč je sladká a všetko na ňom je samý pôvab. Taký je môj milý, taký je môj ženích, dcéry jeruzalemské!