Dve percentá (2 %)

50. kapitola

Potrestanie Izraela

1 Takto hovorí Jahve: Či je niekde rozvodný list, ktorým by som odohnal vašu matku? Alebo: Ktorému z mojich veriteľov som vás predal? Nie, pre svoje hriechy ste boli predaní, pre vaše zločiny som prepustil vašu matku.
2 Prečo som teda nenašiel nikoho, keď som prišiel? Prečo mi nik neodpovedal, keď som zavolal? Vari je moja ruka prikrátka na vyslobodenie, vari nemám moc spasiť vás? Hľa, keď ja pohrozím, more sa vysuší, rieky premením na púšť, bez vody v nich ryby pohynú, pokapú od smädu. 3 Nebesia odejem čierňavou, vrecovinou ich zakryjem ako plášťom.

Tretí spev o sluhovi

4 Pán Jahve mi dal jazyk učiteľa, aby som vedel slovom vzpružiť zmoreného. Každé ráno prebúdza mi ucho, aby som načúval ako učeníci.
5 Pán Jahve otvoril mi ucho a ja som neodporoval, neustúpil som spiatky. 6 Chrbát som nastavil tým, čo ma šľahali, a svoje líce tým, čo mi bradu šklbali. Neskryl som si tvár pred potupovaním a opľúvaním. 7 Ale Pán Jahve mi pomáha, preto sa nedám premôcť potupovaním, preto som si tvár urobil tvrdou sťa kremeň a viem, že nebudem zahanbený, 8 lebo je blízko ten, čo mi dopomôže k právu. Kto začne súd proti mne? Staňme si zoči-voči! Kto sa chce súdiť so mnou, nech predstúpi dopredu! 9 Veď Pán Jahve je na mojej strane, kto mi dokáže vinu? Veru, všetci sa rozpadnú ako šat zožratý moľou. 10 Kto sa z vás bojí Jahveho a počúva hlas jeho sluhu, kto kráča v tmách, bez svetla, nech dúfa v Jahveho meno, nech sa oprie o svojho Boha! 11 Ale vy, čo zakladáte oheň a zbrojíte so zápalnými šípmi, odíďte do plameňov svojho ohňa, do požiarov, ktoré ste podpálili! Z mojej ruky sa vám to stane: v mukách budete ležať!