Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Evanjelium podľa Matúša

Výber kapitoly

Záložky

Pravoslávny preklad evanjelií
2 A keď sa postil štyridsať dní a štyridsať nocí, napokon vyhladol. 3 I pristúpil k Nemu pokušiteľ a povedal: Ak si Syn Boží, povedz, aby sa z týchto kameňov stali chleby. 4 On mu však odpovedal: Je napísané: Nielen zo samého chleba bude žiť človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z úst Božích. 5 Nato Ho diabol berie do svätého mesta, postaví Ho na krídlo chrámu 6 a hovorí Mu: Ak si Syn Boží, hoď sa dolu, lebo je napísané: Svojim anjelom prikáže o Tebe, a vezmú Ťa na ruky, aby si azda neudrel svoju nohu o kameň.
Ekumenický preklad
On mu však odpovedal: „Je napísané: Človek bude žiť nielen z chleba, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.“4,4 Dt 8,3; Múd 16,26
Katolícky preklad
On odvetil: "Napísané je: “Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.”"
Roháčkov preklad
A on odpovedajúc riekol: Je napísané: Človek nebude žiť na samom chlebe, ale na každom slove, ktoré vychádza skrze ústa Božie.
Evanjelický preklad
On však povedal: Napísané je: Nie samým chlebom bude človek žiť, ale každým slovom, ktoré vychádza z úst Božích.
Botekov preklad
Ale on odpovedal: "Napísané je: Človek nežije len z chleba, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst."
Rómska Nová zmluva
Ov odphenďa: “Hin pisimen: ‘O manuš na dživela ča le marestar, ale dojekhe lavestar, so avel avri le Devleskere mujestar.’ ”
Pravoslávny preklad evanjelií
On mu však odpovedal: Je napísané: Nielen zo samého chleba bude žiť človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z úst Božích.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)