Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Evanjelium podľa Matúša

Výber kapitoly

Záložky

Pravoslávny preklad evanjelií
22 Oni hneď nechali loď i svojho otca a nasledovali Ho. 23 A chodil Isus po celej Galilei, učil v synagógach, kázal Evanjelium Kráľovstva a uzdravoval každú chorobu a každý neduh medzi ľudom. 24 Chýr o Ňom sa rozšíril po celej Sýrii. I prinášali Mu všetkých chorých, postihnutých rôznymi neduhmi a utrpeniami, posadnutých, námesačníkov a ochrnutých. A on ich uzdravoval. 25 Nasledovali Ho mnohé zástupy z Galiley, Desaťmestia, Jeruzalema, Judska a zo Zajordánska.
Ekumenický preklad
Chýr o ňom sa rozšíril po celej Sýrii. Prinášali k nemu všetkých chorých, postihnutých rôznymi neduhmi a utrpením, posadnutých, námesačných a ochrnutých. A on ich uzdravoval.4,24 Mt 8,16; 14,35; 15,30
Katolícky preklad
Povesť o ňom sa rozniesla po celej Sýrii. Prinášali k nemu všetkých chorých, postihnutých rozličnými neduhmi a trápením, posadnutých zlými duchmi, námesačníkov a ochrnutých, a on ich uzdravoval.
Roháčkov preklad
A rozniesol sa o ňom chýr po celej Sýrii, a vodili a nosili k nemu všetkých nemocných, trápených rôznymi neduhy a mukami, posadlých démonami a námesačníkov a porazených, a uzdravoval ich.
Evanjelický preklad
I rozniesla sa povesť o Ňom po celej Sýrii a prinášali k Nemu všetkých chorých na rozličné neduhy, trápených prudkými bolesťami, posadnutých démonmi, trpiacich na padúcnicu a ochrnutých; a uzdravoval ich.
Botekov preklad
Povesť o ňom sa rozniesla po celej Sýrii. Prinášali k nemu všetkých chorých, postihnutých rozličnými neduhmi a chorobami, posadnutých zlými duchmi, námesačníkov a ochrnutých a on ich uzdravoval.
Rómska Nová zmluva
A rozľigenďa pes pal leste o hiros pal caľi Sirija. Anenas ke leste savore nasvalen, so cerpinenas andro dukha, le zaphandlen demonenca, olen so len sas epilepsija the le kaľiken. A o Ježiš len sasťarelas.
Pravoslávny preklad evanjelií
Chýr o Ňom sa rozšíril po celej Sýrii. I prinášali Mu všetkých chorých, postihnutých rôznymi neduhmi a utrpeniami, posadnutých, námesačníkov a ochrnutých. A on ich uzdravoval.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)