Preklad:
Kniha:
33  pretože Boží chlieb je ten, čo zostupuje z neba a dáva svetu život.   34  Oni mu povedali: Pane, vždy nám dávaj tento chlieb!   35  Ježiš im odpovedal: Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nebude hladovať a kto verí vo mňa, nebude smädný. Nikdy.   36  No povedal som vám, že hoci ste ma videli, neveríte.   37  Všetci, ktorých mi dáva Otec, prídu ku mne, a toho, kto prichádza ku mne, neodoženiem.  
Botekov preklad :
Ježiš im povedal: "Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať a kto verí vo mňa, nikdy nebude smädiť.
(Jhn 6,35)
Ekumenický preklad :
Ježiš im odpovedal: Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nebude hladovať a kto verí vo mňa, nebude smädný. Nikdy.
(Jhn 6,35)
Evanjelický preklad :
Riekol im Ježiš: Ja som chlieb života; kto prichádza ku mne, nikdy nebude lačnieť, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.
(Jhn 6,35)
Katolícky preklad :
Ježiš im povedal: "Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.
(Jhn 6,35)
Roháčkov preklad :
A Ježiš im povedal: Ja som ten chlieb života; kto prijde ku mne, nebude nikdy lačnieť, a kto verí vo mňa, nebude nikdy žízniť.
(Jhn 6,35)
Rómska Nová zmluva :
O Ježiš lenge phenďa: “Me som oda maro so del o dživipen, ko avela ke mande, na ela šoha ( ňikda) bokhalo a ko andre mande pačal, šoha na ela smedno.
(Jhn 6,35)
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás