Preklad:
Kniha:
6  Žena videla, že by bolo dobré jesť zo stromu, lebo strom je na pohľad lákavý a na získanie múdrosti vábivý. Vzala z jeho ovocia, jedla, potom dala aj svojmu mužovi, ktorý bol s ňou, a jedol aj on.   7  Obom sa otvorili oči a spoznali, že sú nahí. Splietli figové listy a urobili si zástery.   8  Keď počuli hlas Hospodina, Boha, ktorý sa prechádzal po záhrade za popoludňajšieho vánku, ukryl sa človek i jeho žena pred Hospodinom Bohom medzi stromy záhrady.   9  Hospodin, Boh, zavolal na človeka a opýtal sa ho: Kde si?   10  On odpovedal: Počul som tvoj hlas v záhrade, zľakol som sa, pretože som nahý, a tak som sa skryl.  
Botekov preklad :
Počuli kroky Jahveho Boha, ktorý sa prechádzal po záhrade za denného vánku, a človek a jeho žena sa skryli pred Jahvem Bohom medzi stromy záhrady.
(Gen 3,8)
Ekumenický preklad :
Keď počuli hlas Hospodina, Boha, ktorý sa prechádzal po záhrade za popoludňajšieho vánku, ukryl sa človek i jeho žena pred Hospodinom Bohom medzi stromy záhrady.
(Gen 3,8)
Evanjelický preklad :
Keď začuli kroky Hospodina Boha, chodiaceho za podvečerného vánku po záhrade, skryl sa človek a jeho žena pred Hospodinom Bohom medzi stromy záhrady.
(Gen 3,8)
Katolícky preklad :
A potom, keď počuli hlas Pána, Boha, ktorý sa za denného vánku prechádzal po záhrade, skryl sa Adam i jeho žena pred Pánom, Bohom, medzi stromami záhrady.
(Gen 3,8)
Roháčkov preklad :
Potom počuli hlas Hospodina Boha, chodiaceho po raji, k dennému vetru večernému. Ale Adam i jeho žena sa skryli pred tvárou Hospodina Boha v prostredku medzi stromami raja.
(Gen 3,8)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás