Preklad:
Kniha:
63  Na sklonku dňa si Izák vyšiel do poľa. Keď sa rozhliadol, zazrel prichádzať ťavy.   64  Aj Rebeka sa rozhliadla a zbadala Izáka. Zosadla z ťavy   65  a spýtala sa sluhu: Kto je ten muž, čo nám ide cez pole v ústrety? Sluha odpovedal: To je môj pán. Ona vzala závoj a zahalila sa.   66  Potom sluha porozprával Izákovi všetko, čo vykonal.   67  Izák zaviedol Rebeku do stanu svojej matky Sáry. Vzal si ju za ženu, obľúbil si ju a našiel v nej útechu po smrti svojej matky.  
Botekov preklad :
a povedala sluhovi: "Kto je ten muž, ktorý nám ide v ústrety cez pole?" Sluha odpovedal: "To je môj pán." Vtedy vzala závoj a zahalila sa.
(Gen 24,65)
Ekumenický preklad :
a spýtala sa sluhu: Kto je ten muž, čo nám ide cez pole v ústrety? Sluha odpovedal: To je môj pán. Ona vzala závoj a zahalila sa.
(Gen 24,65)
Evanjelický preklad :
a opýtala sa sluhu: Kto je tamten muž, ktorý kráča poľom nám v ústrety? A sluha odpovedal: To je môj pán! Vtedy vzala závoj a zahalila sa.
(Gen 24,65)
Katolícky preklad :
a povedala sluhovi: "Kto je ten muž, čo ide oproti nám po poli?" A keď sluha povedal: "To je môj pán," vzala závoj a zahalila sa.
(Gen 24,65)
Roháčkov preklad :
A povedala služobníkovi: Kto je to tamten muž, ktorý nám ide po poli oproti. A služobník riekol: To je môj pán. Vtedy vzala závoj a zakryla sa.
(Gen 24,65)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás