Preklad:
Kniha:
52  Keď to počul Abrahámov sluha, poklonil sa pred Hospodinom až po zem.   53  Potom vybral strieborné a zlaté šperky i šaty a dal ich Rebeke. Vzácne dary dal aj jej bratovi i jej matke.   54  Potom jedli, pili a sluha s mužmi, čo boli s ním, tam aj prenocovali. Keď ráno vstali, sluha povedal: Prepustite ma k môjmu pánovi.   55  Jej brat a matka však odpovedali: Nech dievča zostane u nás aspoň desať dní, potom môže odísť.   56  On im však povedal: Nezdržujte ma, keď ma Hospodin úspešne viedol po ceste. Prepustite ma, aby som mohol ísť k svojmu pánovi.  
Botekov preklad :
Potom jedli a pili, on i muži, ktorí boli s ním, a prenocovali tam. Keď ráno vstali, povedal: "Nechajte ma odísť k môjmu pánovi!"
(Gen 24,54)
Ekumenický preklad :
Potom jedli, pili a sluha s mužmi, čo boli s ním, tam aj prenocovali. Keď ráno vstali, sluha povedal: Prepustite ma k môjmu pánovi.
(Gen 24,54)
Evanjelický preklad :
Potom sa najedli a napili, on i mužovia ktorí boli s ním, a prenocovali tam. Keď ráno vstali, povedal: Prepusťte ma k môjmu pánovi!
(Gen 24,54)
Katolícky preklad :
Potom jedli a pili on i mužovia, ktorí ho sprevádzali, a ostali tam na noc. Keď ráno vstali, povedal on: "Prepusť ma k môjmu pánovi!"
(Gen 24,54)
Roháčkov preklad :
Potom jedli a pili, on i mužovia, ktorí boli s ním, a prenocovali. A keď vstali ráno, riekol: Prepustite ma, nech idem k svojmu pánovi!
(Gen 24,54)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás