Preklad:
Kniha:
38  ale choď do domu môjho otca a priveď pre môjho syna ženu z môjho príbuzenstva.   39  Keď som sa svojho pána spýtal: Čo ak tá žena nebude chcieť ísť so mnou?,   40  povedal mi: Hospodin, pred ktorého tvárou chodím, pošle s tebou svojho anjela, aby si mal na ceste úspech a priviedol si pre môjho syna ženu z môjho príbuzenstva, z domu môjho otca.   41  Keď prídeš k mojim príbuzným a oni ti ju nedajú, vtedy ťa prísaha nebude zaväzovať a mojej kliatby budeš zbavený.   42  Keď som dnes prišiel k prameňu, povedal som: Hospodin, Boh Abraháma, môjho pána, kiež cesta, na ktorej sa nachádzam, je úspešná!  
Botekov preklad :
a on mi odpovedal: ‚Jahve, pred ktorým som kráčal, pošle s tebou svojho anjela, ktorý urobí tvoju cestu úspešnou, aby si vzal môjmu synovi ženu z mojej rodiny a z domu môjho otca.
(Gen 24,40)
Ekumenický preklad :
povedal mi: Hospodin, pred ktorého tvárou chodím, pošle s tebou svojho anjela, aby si mal na ceste úspech a priviedol si pre môjho syna ženu z môjho príbuzenstva, z domu môjho otca.
(Gen 24,40)
Evanjelický preklad :
on mi odvetil: Hospodin, pod dohľadom ktorého žijem, pošle s tebou svojho anjela a urobí ti cestu šťastnou, aby si mohol pre môjho syna vybrať ženu z mojej rodiny a z môjho otcovského domu.
(Gen 24,40)
Katolícky preklad :
vtedy mi povedal: "Pán, pred ktorého tvárou som kráčal, pošle s tebou svojho anjela, aby dal tvojej ceste priaznivý výsledok, aby si môjmu synovi priviedol ženu z mojej čeľade a z môjho rodu.
(Gen 24,40)
Roháčkov preklad :
A riekol mi: Hospodin, pred ktorého tvárou chodím, pošle svojho anjela s tebou a učiní tvoju cestu zdarnú, a vezmeš môjmu synovi ženu z mojej rodiny a z domu môjho otca.
(Gen 24,40)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás