Preklad:
Kniha:
25  Odišli teda z Egypta a prišli do Kanaánu k svojmu otcovi Jákobovi.   26  Oznámili mu: Jozef ešte žije, ba vládne celému Egyptu. Otcovho srdca sa to však nedotklo, lebo neveril.   27  Vyrozprávali mu všetko, čo im povedal Jozef. Keď však Jákob uvidel vozy, ktoré poslal Jozef, aby ho odviezli, vtedy mu ožil duch.   28  Nato Izrael zvolal: Stačí, že môj syn Jozef žije! Pôjdem, aby som ho ešte pred smrťou uzrel.  
Botekov preklad :
No keď mu zopakovali všetky slová, ktoré im Jozef povedal, keď videl vozy, ktoré Jozef poslal, aby ho odviezli, tu ožil duch Jakuba, ich otca.
(Gen 45,27)
Ekumenický preklad :
Vyrozprávali mu všetko, čo im povedal Jozef. Keď však Jákob uvidel vozy, ktoré poslal Jozef, aby ho odviezli, vtedy mu ožil duch.
(Gen 45,27)
Evanjelický preklad :
Keď mu však vyrozprávali všetko, čo im hovoril Jozef, a keď videl vozy, ktoré Jozef poslal, aby ho odviezli, ich otec Jákob pookrial na duchu.
(Gen 45,27)
Katolícky preklad :
Ale keď mu porozprávali všetko, čo im hovoril Jozef, a keď uvidel vozy, ktoré poslal Jozef, aby ho odviezli, tu sa vrátil život do ich otca Jakuba.
(Gen 45,27)
Roháčkov preklad :
A rozprávali mu všetky slová Jozefove, ktoré im hovoril. No, keď potom videl vozy, ktoré poslal Jozef, aby ho odviezli, ožil duch Jakoba, ich otca.
(Gen 45,27)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás