Preklad:
Kniha:
25  a dodala: Slamy a krmiva máme dosť aj miesta na nocľah.   26  Muž padol na kolená, klaňal sa Hospodinovi   27  a povedal: Nech je zvelebený Hospodin, Boh Abraháma, môjho pána, ktorý neodňal svoju láskavosť a vernosť môjmu pánovi. Hospodin ma doviedol do domu príbuzných môjho pána.   28  Deva potom odbehla a rodine svojej matky oznámila, čo a ako sa stalo.   29  Rebeka mala brata, volal sa Labán. Labán vybehol k mužovi pri prameni.  
Botekov preklad :
a povedal: "Požehnaný Jahve, Boh môjho pána Abraháma, ktorý môjmu pánovi neodňal svoju milosť a vernosť! Jahve viedol moje kroky do domu bratov môjho pána!"
(Gen 24,27)
Ekumenický preklad :
a povedal: Nech je zvelebený Hospodin, Boh Abraháma, môjho pána, ktorý neodňal svoju láskavosť a vernosť môjmu pánovi. Hospodin ma doviedol do domu príbuzných môjho pána.
(Gen 24,27)
Evanjelický preklad :
a povedal: Požehnaný Hospodin, Boh môjho pána, Abraháma, ktorý môjmu pánovi neodňal svoju milosť a vernosť. Naozaj som na ceste, ktorou ma Hospodin priviedol do domu príbuzných môjho pána.
(Gen 24,27)
Katolícky preklad :
a povedal: "Nech je zvelebený Pán, Boh môjho pána Abraháma, ktorý neodňal môjmu pánovi svoju láskavosť a vernosť. Veď aj mňa Pán viedol na tejto ceste k domu príbuzného môjho pána!"
(Gen 24,27)
Roháčkov preklad :
A riekol: Požehnaný Hospodin, Bôh môjho pána Abraháma, ktorý nezanechal svojej milosti a svojej pravdy, aby ju bol odňal od môjho pána. I mňa viedol Hospodin na ceste do domu bratov môjho pána.
(Gen 24,27)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás