Preklad:
Kniha:
21  Synovia Izraela tak aj urobili. Jozef im na faraónov príkaz dal vozy a obživu na cestu.   22  Každému z nich dal sviatočné šaty. Benjamínovi však daroval tristo strieborniakov a pätoro sviatočných šiat.   23  Svojmu otcovi poslal toto: desať oslov naložených tými najlepšími egyptskými plodinami, desať oslíc naložených obilím, chlebom a jedlom pre otca na cestu.   24  Potom bratov prepustil. Keď odchádzali, povedal im: Len sa cestou nehádajte!   25  Odišli teda z Egypta a prišli do Kanaánu k svojmu otcovi Jákobovi.  
Botekov preklad :
Podobne poslal svojmu otcovi desať oslov, ktorí niesli najlepšie plodiny Egypta, a desať oslíc nesúcich obilie, chlieb a rôzne potraviny pre otca na cestu.
(Gen 45,23)
Ekumenický preklad :
Svojmu otcovi poslal toto: desať oslov naložených tými najlepšími egyptskými plodinami, desať oslíc naložených obilím, chlebom a jedlom pre otca na cestu.
(Gen 45,23)
Evanjelický preklad :
Svojmu otcovi poslal toto: desať oslov, ktoré niesli najlepšie veci z Egypta, desať oslíc, čo niesli obilie, chlieb a jedlo pre otca na cestu.
(Gen 45,23)
Katolícky preklad :
Svojmu otcovi poslal desať oslov obťažených najlepšími egyptskými plodinami a desať oslíc obťažených zrnom, chlebom a jedlom pre svojho otca na cestu.
(Gen 45,23)
Roháčkov preklad :
A svojmu otcovi poslal podľa toho: desať oslov, ktorí niesli z dobrých vecí Egypta, a desať oslíc, ktoré niesly obilie a chlieb a pokrm jeho otcovi na cestu.
(Gen 45,23)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás