Preklad:
Kniha:
21  Potom sa usadil na púšti Parán a matka mu vzala ženu z Egypta.   22  V tom čase Abimelech a veliteľ jeho vojska, Pichól, povedali Abrahámovi: Boh je s tebou vo všetkom, čo konáš.   23  Preto mi tu na Boha prisahaj, že neoklameš ani mňa, ani môjho následníka a moje potomstvo, ale ako som sa ja verne zachoval voči tebe, tak sa budeš aj ty správať voči mne a krajine, v ktorej si cudzincom.   24  Abrahám povedal: Prisahám.   25  Potom Abrahám dohováral Abimelechovi pre studňu, ktorej sa Abimelechovi sluhovia násilne zmocnili.  
Botekov preklad :
Teraz mi teda prisahaj na Boha, že ma neoklameš, ani môj rod, ani moje príbuzenstvo, ale ako som ja preukázal priateľstvo tebe, tak ho aj ty preukáž mne a krajine, v ktorej sa zdržuješ ako hosť."
(Gen 21,23)
Ekumenický preklad :
Preto mi tu na Boha prisahaj, že neoklameš ani mňa, ani môjho následníka a moje potomstvo, ale ako som sa ja verne zachoval voči tebe, tak sa budeš aj ty správať voči mne a krajine, v ktorej si cudzincom.
(Gen 21,23)
Evanjelický preklad :
Tak mi teraz prisahaj na Boha, že neoklameš ani mňa, ani moje deti, ani mojich vnukov, ale ako som ja preukazoval priazeň tebe, tak ju preukazuj aj ty mne i krajine, v ktorej sa zdržuješ ako cudzinec.
(Gen 21,23)
Katolícky preklad :
Preto mi teraz a na tomto mieste pred Bohom prisahaj, že sa nezachováš neverne ani proti mne, ani proti môjmu potomstvu! Ako som ti preukázal priateľstvo ja, tak (ho) preukazuj aj ty mne a celej krajine, v ktorej si bol hosťom."
(Gen 21,23)
Roháčkov preklad :
A tak teraz prisahaj mi tu na Boha, že neoklameš ani mňa ani môjho syna ani môjho vnuka. Podľa milosrdenstva, ktoré som ja učinil tebe, učiníš mne i zemi, v ktorej pohostíniš.
(Gen 21,23)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás