Preklad:
Kniha:
18  Jozef odpovedal: Toto je výklad sna: Tri košíky sú tri dni.   19  Po troch dňoch ti faraón zodvihne hlavu — obesí ťa na šibenici a vtáky ti budú ozobávať telo.   20  Po troch dňoch, v deň svojich narodenín, faraón vystrojil hostinu pre všetkých svojich hodnostárov a pred nimi vyvýšil hlavného čašníka a hlavného pekára:   21  hlavnému čašníkovi vrátil pôvodnú hodnosť, aby smel do ruky faraóna podávať čašu,   22  hlavného pekára dal však obesiť, ako im to vyložil Jozef.  
Botekov preklad :
Skutočne, na tretí deň, v deň svojich narodenín, faraón pripravil hostinu pre všetkých svojich hodnostárov a pozdvihol hlavy hlavného pohárnika a hlavného pekára za prítomnosti svojich hodnostárov:
(Gen 40,20)
Ekumenický preklad :
Po troch dňoch, v deň svojich narodenín, faraón vystrojil hostinu pre všetkých svojich hodnostárov a pred nimi vyvýšil hlavného čašníka a hlavného pekára:
(Gen 40,20)
Evanjelický preklad :
Na tretí deň, v deň vlastných narodenín, faraón pripravil hody všetkým svojim služobníkom a povýšil hlavného pohárnika a hlavného pekára za prítomnosti svojich služobníkov.
(Gen 40,20)
Katolícky preklad :
Na tretí deň, v deň faraónových narodenín, pripravil pre všetkých svojich sluhov hostinu. A v prítomnosti svojich sluhov povýšil hlavu hlavného čašníka a hlavného pekára:
(Gen 40,20)
Roháčkov preklad :
A stalo sa na tretí deň, na deň narodenia faraonovho, že urobil hostinu všetkým svojim služobníkom a vyzdvihol hlavu náčelníka čašníkov i hlavu náčelníka pekárov medzi svojimi služobníkmi.
(Gen 40,20)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás