Preklad:
Kniha:
15  Keď sa voda z mecha minula, položila chlapca pod jeden z kríkov,   16  poodišla a sadla si opodiaľ, asi na dostrel z luku, lebo si povedala: Nemôžem sa dívať, ako zomiera dieťa. Sadla si naproti a nahlas sa rozplakala.   17  Boh však počul chlapcov hlas a Boží anjel zavolal z neba na Hagar a povedal jej: Čo ti je, Hagar? Neboj sa, veď Boh počul chlapcov hlas tam, kde je.   18  Vstaň, vezmi chlapca a drž ho pevne svojou rukou, lebo z neho urobím veľký národ.   19  Vtom jej Boh otvoril oči a ona zazrela vodný prameň. Šla teda naplniť mech vodou a dala sa chlapcovi napiť.  
Botekov preklad :
Boh počul chlapcov hlas a Boží anjel zavolal z neba na Hagar a povedal jej: "Čo ti je, Hagar? Neboj sa, lebo Boh počul chlapcov hlas tam, kde je.
(Gen 21,17)
Ekumenický preklad :
Boh však počul chlapcov hlas a Boží anjel zavolal z neba na Hagar a povedal jej: Čo ti je, Hagar? Neboj sa, veď Boh počul chlapcov hlas tam, kde je.
(Gen 21,17)
Evanjelický preklad :
Boh však začul chlapcov hlas; anjel Boží zavolal z neba na Hagaru a riekol jej: Čo ti je, Hagar? Neboj sa, lebo Boh začul chlapcov hlas tam, kde bol.
(Gen 21,17)
Katolícky preklad :
Boh však vypočul chlapcov hlas a Boží anjel takto zavolal z neba na Agar: "Čo ti je, Agar? Neboj sa! Veď Boh počul chlapcov hlas odtiaľ, kde je.
(Gen 21,17)
Roháčkov preklad :
A Bôh počul hlas chlapca. A anjel Boží zavolal na Hagar z nebies a riekol jej: Čo ti je, Hagar? Neboj sa, lebo hľa, Bôh počul hlas chlapca, kde je.
(Gen 21,17)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás