Preklad:
Kniha:
11  Tam sa postarám o teba, lebo ešte päť rokov potrvá hlad, aby si netrpel núdzu ani ty, ani tvoja domácnosť, so všetkým čo máš.   12  Vy i môj brat Benjamín vidíte, že som to ja, kto sa s vami zhovára.   13  Povedzte otcovi, akú vážnosť mám v Egypte, o všetkom, čo ste videli. Ponáhľajte sa a priveďte ho sem.   14  Padol svojmu bratovi Benjamínovi okolo krku, rozplakal sa a v jeho objatí plakal aj Benjamín.   15  V plači pobozkal všetkých svojich bratov a len potom sa začali s ním zhovárať aj jeho bratia.  
Botekov preklad :
Porozprávajte môjmu otcovi o všetkej tej sláve, ktorú mám v Egypte, a o všetkom, čo ste videli, a čím skôr priveďte sem môjho otca."
(Gen 45,13)
Ekumenický preklad :
Povedzte otcovi, akú vážnosť mám v Egypte, o všetkom, čo ste videli. Ponáhľajte sa a priveďte ho sem.
(Gen 45,13)
Evanjelický preklad :
Dajte správu môjmu otcovi o celej mojej sláve v Egypte i o všetkom, čo ste videli, a potom rýchlo priveďte sem môjho otca.
(Gen 45,13)
Katolícky preklad :
Zvestujte teda môjmu otcovi moju veľkú hodnosť, ktorú mám v Egypte, a všetko, čo ste videli! Nuž poponáhľajte sa a priveďte môjho otca sem!"
(Gen 45,13)
Roháčkov preklad :
A povedzte môjmu otcovi o všetkej mojej sláve tu v Egypte a o všetkom, čo ste videli, a tedy ponáhľajte sa a dopravte môjho otca sem dolu.
(Gen 45,13)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás