Preklad:
Kniha:
1  Jákob počul, ako sa Labánovi synovia medzi sebou zhovárali: Jákob pobral všetko, čo patrilo nášmu otcovi. Celé bohatstvo získal z majetku nášho otca.   2  Jákob na Labánovej tvári postrehol, že už nie je voči nemu taký ako predtým.   3  Vtedy Hospodin povedal Jákobovi: Vráť sa do krajiny svojich otcov, k svojmu príbuzenstvu. Ja budem s tebou.  
Botekov preklad :
Jakub sa dozvedel, že Labanovi synovia hovoria: "Jakub pobral všetko, čo mal náš otec, a všetko toto bohatstvo získal z toho, čo patrilo nášmu otcovi."
(Gen 31,1)
Ekumenický preklad :
Jákob počul, ako sa Labánovi synovia medzi sebou zhovárali: Jákob pobral všetko, čo patrilo nášmu otcovi. Celé bohatstvo získal z majetku nášho otca.
(Gen 31,1)
Evanjelický preklad :
Tu počul Lábánových synov, ako si vraveli: Jákob pobral všetko, čo mal náš otec, a všetko naše bohatstvo získal z toho, čo patrilo nášmu otcovi.
(Gen 31,1)
Katolícky preklad :
I začul reč Labanových synov, ako vraveli: "Pobral Jakub všetko, čo mal náš otec, a z toho, čo patrilo nášmu otcovi, získal všetko toto bohatstvo."
(Gen 31,1)
Roháčkov preklad :
A počul slová synov Lábanových, ktorí vraveli: Jakob pobral všetko, čo mal náš otec, a z toho, čo patrilo nášmu otcovi, nadobudol si všetku tú slávu.
(Gen 31,1)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás