Preklad:
Kniha:
27  Nedávajte miesto diablovi.   28  Zlodej nech už nekradne, ale radšej nech pracuje a vlastnými rukami zarába, aby sa mal o čo rozdeliť s núdznym.   29  Nech z vašich úst nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, na budovanie, kde treba, aby počúvajúcim prinášalo požehnanie.   30  Nezarmucujte Svätého Božieho Ducha, ktorého pečať nosíte na deň vykúpenia.   31  Odhoďte každé rozhorčenie, vášeň, hnev, krik a rúhanie so všetkou zlobou.  
Botekov preklad :
Z vašich úst nech nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, schopné budovať, keď to treba, prinášať milosť tým, čo ho počúvajú.
(Eph 4,29)
Ekumenický preklad :
Nech z vašich úst nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, na budovanie, kde treba, aby počúvajúcim prinášalo požehnanie.
(Eph 4,29)
Evanjelický preklad :
Nijaké mrzké slovo nech vám nevychádza z úst, ale len dobré, aby budovalo, kde treba, a poslucháčom prinášalo požehnanie.
(Eph 4,29)
Katolícky preklad :
Z vašich úst nech nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, na potrebné budovanie, aby prinášalo milosť tým, čo počúvajú.
(Eph 4,29)
Roháčkov preklad :
Nech nevychádza nijaké mrzké slovo z vašich úst, ale ak je nejaké dobré na vzdelanie, práve potrebné, aby dalo milosť tým, ktorí počúvajú.
(Eph 4,29)
Rómska Nová zmluva :
Ňisavo džungalo lav te na avel avri andral tumaro muj, ale ča lačho lav, so zoraľarel akor sar kampel a požehňinel olen so šunen.
(Eph 4,29)
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás